Peste jumătate dintre IMM-urile românești au încă Windows XP și se expun riscurilor de securitate

iulie 03 14:00 2014

Stire it de ultima ora: Peste jumătate dintre IMM-urile românești au încă Windows XP și se expun riscurilor de securitate

Aproximativ 57% dintre computerele utilizate în companiile mici și medii din România sunt expuse unor riscuri majore de securitate, fiind echipate cu Windows XP chiar și după întreruperea de către Microsoft a asistenţei tehnice pentru acest sistem de operare, relevă un studiu derulat de Bitdefender pe o perioadă de trei luni. Cercetarea a luat în… Citeste toata stirea it Peste jumătate dintre IMM-urile românești au încă Windows XP și se expun riscurilor de securitate la computerworld.ro.

Urmareste stirile IT si pe Facebook la adresa de web https://www.facebook.com/StiriITC si pe Twitter la adresa https://twitter.com/stiri_itc_ro. Daca ti-a placut aceasta stire, foloseste butoanele de socializare de mai jos pentru a raspandi stirea.  Nu rata ultimele stiri it. Vezi titlurile cele mai importante in sectiunea de mai jos.